Zapisz się do newlettera Budżetu Obywatelskiego
Zapisz się do newlettera konsultacji społecznych

Głosowanie

ZASADY GŁOSOWANIA NA SZCZECIŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2017

Szczeciński Budżet Obywatelski 2017
Każdy ma głos!
9 – 18 stycznia 2017

 • W tym roku na projekty SBO 2017 będzie mógł zagłosować każdy mieszkaniec naszego miasta, bez względu na wiek.
   
 • Do dyspozycji są 3 głosy, które można oddać na dowolny projekt z list zadań umieszczonych na formularzu do głosowania.
  Zadania podzielone są na ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe.
   
 • Aby oddać głos należy wybrać 1 projekt ogólnomiejski, 1 dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 dowolny projekt dzielnicowy mały. W przypadku rezygnacji z oddania głosu na którąś z list, podczas głosowania elektronicznego należy zaznaczyć pole „brak wyboru”, zaś w wersji tradycyjnej (papierowej) pozostawić pustą listę.

  Ważne: Wszystkie przysługujące głosy należy oddać w jednym akcie głosowania W głosowaniu można zagłosować wyłącznie jeden raz, co oznacza brak możliwości zmiany oddanego głosu.
   
 • W głosowaniu internetowym formularz uniemożliwi oddanie więcej niż 3 głosów. Jeśli na karcie papierowej głos zostanie oddany na więcej niż 3 propozycje, zostanie uznany za nieważny.
   
 • Głosować można:

  - za pośrednictwem internetu na stronie www.konsultuj.szczecin.pl lub w siedzibach rad osiedli – każdy kto jest zameldowany w Szczecinie.

  - osobiście (w Urzędzie Miasta - pl. Armii Krajowej 1, filii Urzędu na Prawobrzeżu – ul. Rydla39/40 , Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie - Filia nr 25- ul. Ku Słońcu 76, Domu Kultury "Klub Skolwin" – ul. Stołczyńska 163 oraz w mobilnych punktach do głosowania – BUDŻETObus) - każdy kto jest zameldowany w Szczecinie oraz osoby, które:

  * nie posiadają zameldowania, ale mieszkają w Szczecinie;
  * nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i studiują na terenie miasta;
  * nie posiadają zameldowana, ale mieszkają i uczęszczają do szkół na terenie miasta.

  Osoby nie posiadające zameldowania w Szczecinie, mogą zagłosować wyłącznie w wersji papierowej. W przypadku braku meldunku, oddanie głosu drogą elektroniczną spowoduje uznanie głosu za nieważny!
   
 • WAŻNE! Weryfikacja uprawnienia do głosowania w formie papierowej będzie odbywała się na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem, w formie internetowej będzie to wpisanie numeru pesel oraz numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany SMS z kodem autoryzacyjnym.
   
 • Zagłosuj w BUDŻETObusie! W dniach 9-18 stycznia, czyli przez cały czas głosowania na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego - do dyspozycji mieszkańców będzie specjalny, mobilny punkt do głosowania.

  BUDŻETObus będzie można odwiedzić w każdej z czterech dzielnic Szczecina.

  Szczegółowy harmonogram kursowania BUDŻETObusa: POBIERZ

 • Szczegóły, godziny otwarcia i lokalizacja stacjonarnych punktów do głosowania: POBIERZ
 • Z myślą o środowisku zachęcamy do oddawania głosu przez Internet!
   
 • Nieprawidłowości związane z głosowaniem elektronicznym na zadania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, jak również pytania i wątpliwości można zgłaszać w dniach od 9 – 18 stycznia 2017 pod adresem mailowym: sbo2017@um.szczecin.pl  lub numerem telefonu: 91 435 11 11
   
 • Informacja o wynikach głosowania zostanie podana do publicznej wiadomości w terminie 30 dni od daty zakończenia głosowania na stronie internetowej: konsultuj.szczecin.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

  

LISTY ZADAŃ DO GŁOSOWANIA NA SZCZECIŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2017

W dniu 21 grudnia 2016 r. w sali sesyjnej Rady Miasta Szczecin odbyło się publiczne losowanie numerów porządkowych projektów oraz kolejności kategorii na listach zadań do głosowania na Szczeciński Budżet Obywatelski 2017.

Listy dostępne są w załączniku poniżej, jak również  pod linkiem: POBIERZ

 

 

Podstawa prawna:   Zarządzenie Nr 469/16 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 15 grudnia 2016 r. w sprawie zasad obsługi głosowania oraz sposobu weryfikacji głosów w ramach konsultacji społecznych - Szczeciński Budżet Obywatelski 2017


Lista załączników:

Informacja o wytworzeniu danych   Poprzednie wersje danych

© Urząd Miasta Szczecin. Serwis bip.um.szczecin.pl/konsultacje jest integralną częścią Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin. Kontakt: bdo@um.szczecin.pl